przeprowadzki firm Katowice

Transport maszyn ciężkich, budowlanych czy przemysłowych. Jak pracuje firma EURELO?

Transport maszyn ciężkich, budowlanych czy przemysłowych. Jak pracuje firma EURELO?

gru 7, 2020

Transport maszyn to większe wyzwanie logistyczne niż przewóz standardowego ładunku, np. tego zapakowanego na palety. Wynika to przede wszystkim z dużego tonażu ładunku, a także – bardzo często – jego ponadnormatywnych wymiarów. Dlatego, aby zrealizować to zadanie, warto zdecydować się na współpracę z ekspertami. Jak wykonają je specjaliści? Zobacz, jak wygląda przewóz maszyn z EURELO-TECH.

Transport maszyn przemysłowych to specjalność EURELO-TECH

EURELO-TECH to przedsiębiorstwo, którego specjalnością jest przewóz maszyn oraz kompleksowe relokacje zakładów przemysłowych. Już sam fakt wyspecjalizowania się w tym jednym, konkretnym obszarze to ogromny atut dla klienta – bez względu na branżę działalności.

– Ponieważ koncentrujemy swoje usługi na relokacjach przemysłowych, rozbudowaliśmy nasz park maszynowy i flotę pojazdów właśnie pod tym kątem – wyjaśnia ekspert EURELO-TECH. – Mamy również szeroką kadrę fachowców, którzy doskonale rozumieją procesy logistyczne i technologiczne, jakie muszą zostać zrealizowane w trakcie takich zadań – dodaje.

Jak wygląda przewóz maszyn od kuchni?

To, w jaki sposób odbywa się transport maszyn, jest w dużej mierze uzależnione od tego, jaki sprzęt ma zostać poddany relokacji. Inaczej wygląda sytuacja, gdy ma dojść do przeniesienia ciężkich maszyn przemysłowych, które są stałym elementem parku maszynowego, a inaczej, kiedy w grę wchodzi transport maszyn budowlanych. Te drugie są z definicji bardziej mobilne.

Transport maszyn ciężkich od kuchni

Aby mógł nastąpić transport maszyn przemysłowych, konieczne jest najczęściej bardzo precyzyjne zaplanowanie całej operacji – tak, aby czas trwania przestoju produkcyjnego był ograniczony do minimum. Konieczne jest również odizolowanie obszaru na hali fabrycznej, gdzie są realizowane prace, a także wsparcie inżynierów, którzy dokonają bezpiecznego demontażu oraz stosownych pomiarów.

Istotne jest także zastosowanie specjalistycznych urządzeń transportu bliskiego – np. rolek powietrznych, które bezpiecznie przeniosą maszynę na naczepę pojazdu, a także, w nowej lokalizacji, na miejsce ponownego montażu.

Przewóz maszyn rolniczych i budowlanych

Maszyny rolnicze czy budowlane mają zdolność samodzielnego poruszania się i są mobilne. Dlatego przygotowanie to ich transportu trwa krócej. Nie ma też konieczności wykonywania skomplikowanych prac demontażowych. Istotne jest dobranie właściwej naczepy niskopodwoziowej do przewiezienia sprzętu oraz jego precyzyjne zabezpieczenie na trasie.

Transport maszyn przemysłowych – formalności

EURELO-TECH bierze na siebie pełen zakres formalności związanych z przewozem maszyn przemysłowych. Ich dopełnienie jest konieczne, wówczas gdy pojazd z urządzeniem przekracza dopuszczalne przepisami wymiary lub tonaż. W takiej sytuacji uzyskiwana jest zgoda na przewóz i organizowany jest bezpieczny konwój.

Doświadczone firmy zajmującej się transportem maszyn zadbają o przebieg całego procesu transportu i ponownego montażu maszyn wszelkiego typu. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o warunkach świadczenia usług i podjąć współpracę. Zapraszamy do kontaktu: https://eurelo.pl/kontakt/