przeprowadzki firm Katowice

Komunikacja w Japonii – przemieszczanie się po Japonii

Komunikacja w Japonii – przemieszczanie się po Japonii

kwi 2, 2021

Wyjazd do Japonii to prawdopodobnie jest wydarzenie, które nie zdarza się co dzień. Kiedy już tam jesteś, prawdopodobnie chciałbyś załatwić sprawy, które masz do załatwienia w miarę szybko i sprawnie. Czy będzie to wyjazd służbowy, czy może wycieczka ze znajomymi – nie chcesz błądzić i czekać na przystankach. Nie chcesz też prawdopodobnie czekać w korkach. Jeśli jesteś w dużym mieście, to wybór samochodu do szybkiego przemieszczania się, nie będzie dobrym pomysłem. Wynajem samochodu to droga sprawa, płacisz za każde pół godziny nieważne czy stoisz w korkach, czy jedziesz. Korki natomiast potrafią być solidne. Lepszym rozwiązaniem byłby rower. Z tego środka lokomocji korzysta bardzo wielu Japończyków, ale jeśli jesteś na wyjeździe służbowym to w garniturze, może być to niewygodne.

Komunikacja w Japonii pociągi JR

Bardzo wygodną i szybką formą komunikacji w Japonii są pociągi JR (Japan Railwais). To linia aglomeracyjna oraz miejska, która rozwozi miliony osób po wielu miastach w Japonii. Jeśli chcesz błyskawicznie dostać się do np. Osaki lub innego miasteczka oddalonego o wiele kilometrów od Tokio, będzie to najlepszy sposób na szybką podróż. Kiedy chcesz w mgnieniu oka przemieścić się między dzielnicami, również możesz obok metra wybrać ten sposób komunikacji.

Pociągi Japan Railwais łączą ze sobą odległe dzielnice oraz dalekie miasteczka. Jednym z najważniejszych elementów jest pociąg Tokijska linia Yamanote. Jest to linia okrążająca Tokio, która ma już niemal 100 lat. Tuż przed mającą się odbyć Olimpiadą w Tokio 2020 oddano do użytku nowy dworzec kolejowy mający spełniać najnowsze standardy i obsługiwać większą liczbę pasażerów.

Szybka komunikacja w podróży to jedna z kluczowych spraw, szybkie pociągi JR w Japonii ułatwią Ci bardzo zarówno podróżowanie jak i wizyty służbowe. Dobrze zorganizowane rozkłady jazdy nie pozwalają się również spóźniać pociągom, co sprawia, że nie musisz na nie czekać. Jest to niezwykle miła odmiana, która zaskakuje tuż po wejściu na peron.