przeprowadzki firm Katowice

Dbałość o bezpieczeństwo na drodze

Dbałość o bezpieczeństwo na drodze

kwi 10, 2018

Pasy bezpieczeństwa

W związku z coraz większą ilością wypadków na drogach, tym bardziej istotne jest jak największe zachowywanie ostrożności i zasad bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Wszystkie samochody wyposażone są w pasy bezpieczeństwa. Jest to obowiązek kierowcy, aby dopilnować by wszyscy pasażerowie mieli prawidłowo zapięte pasy. Nawet krótka przejażdżka do sklepu, może się skończyć bardzo tragicznie jeśli n8e zadbamy o zapięcie pasów bezpieczeństwa. Mając małe dzieci, za każdym razem porządnie przypinamy je w foteliku zabezpieczonym również pasami, tymczasem zapominając o sobie lub innych pasażerach. Dlatego za każdym razem wsiadając do samochodu naszą pierwszą czynnością powinno być właśnie zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Zdrowie

Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drogach ma zdrowie kierowcy. Jeśli nie jest on w pełni zdrowy, a dodatkowo przyjmuje jakieś leki, wskazane jest sprawdzanie każdej ulotki czy nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Silne leki przeciwbólowe mogą zaburzyć poziom naszej koncentracji i obniżyć szybkość reakcji. Ponadto spożywanie alkoholu jest surowo zabronione w trakcie prowadzenia samochodu, jak i przed jego prowadzeniem. Jeśli spożywaliśmy alkohol, bardzo dobrym pomysłem jest sprawdzenie swojej trzeźwości na pobliskim komisariacie, gdzie alkomat wskaże nam, czy jesteśmy już zdolni do prowadzenia pojazdu. Wszelkie inne używki, które wpływają na świadomość oraz koncentrację również są surowo zabronione. Prowadzenie samochodu przy obniżonej świadomości, może sprawić kłopoty nie tylko w postaci mandatu i prawnych konsekwencji, lecz przede wszystkim jest to narażanie zdrowia i życia swojego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Opony

Opony w samochodzie są jednym z ważniejszych elementów. Stykają się bezpośrednio z powierzchnią drogi i mogą zapewnić nam bezpieczną jazdę lub wręcz odwrotnie, czyli utratę przyczepności. Serwis opon jest obowiązkowy za każdym razem gdy nadchodzi zmiana sezonu na drogach i należy sprawdzić bieżnik oraz stan techniczny naszych opon przed użyciem ich w drodze. Doświadczone osoby, które pracują w miejscu, jakim jest serwis opon mogą podpowiedzieć nam, jakie wybrać najlepsze opony do naszego samochodu. Rada od osoby doświadczonej i wykwalifikowanej w tym temacie może być bardzo pomocna i ostatecznie zapewnić nam bezpieczeństwo na drodze. W przypadku utraty przyczepności na drodze, niewiele osób potrafi w pełni kontrolować pojazd i na spokojnie wyprowadzić go z poślizgu bez niepotrzebnego stresu.