przeprowadzki firm Katowice

Konieczne naprawy

Konieczne naprawy

kwi 2, 2018

 

Mechanik

Samochody służą nam każdego dnia w życiu codziennym. Mieszkając poza centrum miasta często nie mamy możliwości ograniczenia ich wykorzystywania. Dojazdy do pracy, przewożenie większej ilości zakupów, dojazd na dodatkowe zajęcia dzieci oraz swoje, a także wyjazd samochodem na wakacje. Wszystkie te czynności, najczęściej odbywają się przy pomocy samochodu. Dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie bardzo dobrego stanu technicznego pojazdu, aby mógł nam służyć jak najlepiej bez nieprzewidzianych awarii oraz usterek. Kontrolowanie wszystkich płynów, sprawdzanie kompletności elementów oraz regularny przegląd samochodu, to obowiązek każdego właściciela auta. Gdy nasz samochód jest ze starszego rocznika, warto dokonywać kontroli częściej niż tylko raz w roku. Gdy tylko zauważymy jakieś zmiany w prowadzeniu pojazdu lub usłyszymy jakiekolwiek, niepokojące dźwięki, powinniśmy sprawdzić samochód u mechanika i ewentualnie dokonać niezbędnych napraw.

Opony

Samochód, przede wszystkim musi posiadać dobre opony. Muszą być one przystosowane do warunków panujących na drodze oraz sezonu. Wulkanizacja jest więc miejscem do którego należy wybrać się co najmniej dwa razy w roku na wymianę opon zimowych oraz letnich, w zależności od nadchodzącego sezonu. Równie ważny w oponach jest bieżnik. Należy kontrolować jego zużycie i wymieniać opony na nowy, gdy tylko jest to konieczne. W przeciwnym razie wulkanizacja będzie miejscem, które będziemy musieli odwiedzać znacznie częściej.

Bezpieczeństwo na drodze

Ze względu na znacznie większy ruch samochodowy na drogach niż jeszcze kilka lat temu, szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza regularnym sprawdzaniem stanu technicznego samochodu oraz wymiany opon, jest kilka innych aspektów zachowania bezpieczeństwa na drodze. Każda, nawet najmniejsza trasa to obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Kolizję można mieć nawet pod własnym domem na parkingu, dlatego tak ważne jest, aby o tym pamiętać. Jeśli posiadamy dzieci, obowiązkowy wozimy je w specjalnym foteliku i solidnie zapięte pasami. Dzieci podczas wypadku lub kolizji, mają jeszcze mniejsze szanse ze względu na swoje rozmiary i znacznie mniejszą świadomość. Należy pamiętać, że na świadomość oraz koncentrację podczas prowadzenia samochodu wpływają nie tylko używki takie jak alkohol, lecz także niektóre leki. Przyjmowanie silnych leków obniżających szybkość reakcji tuż przed prowadzeniem auta, może mieć bardzo tragiczne skutki, dlatego należy za każdym razem sprawdzać ulotki.