przeprowadzki firm Katowice

Lista kontrolna przy wyborze fotelika samochodowego dla dziecka

Lista kontrolna przy wyborze fotelika samochodowego dla dziecka

sie 12, 2021

Przy tak wielu dostępnych rodzajach fotelików samochodowych dla dziecka zakup jednego może być mylący. Oto przydatna lista kontrolna, która pomoże Ci zdecydować, który z nich wybrać.

Ogromny wybór fotelików samochodowych i ogromna ilość informacji prawnych i dotyczących bezpieczeństwa sprawiają, że wybór fotelika samochodowego jest zniechęcający. Jednak wybór odpowiedniego fotelika samochodowego i jego właściwe dopasowanie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Więc nie spiesz się i rozważ wszystkie opcje.

Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego fotelika pod twój samochód:

1. Krótka lista.

Zrób krótką listę fotelików samochodowych, które Ci się podobają, i wszystkich samochodów, w których możesz ich używać, na przykład samochodu Twojego i każdego dziadka. Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną z dziećmi i zapytaj, czy możesz rzucić okiem na którykolwiek fotelik samochodowy, który mają. Zapytaj ich, jakie są korzyści z wybranego przez nich rodzaju, ponieważ może to dać ci wyobrażenie o tym, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne.

Możesz także wyszukać cechy konkretnych fotelików samochodowych i przeczytać recenzje bezpieczeństwa poszczególnych modeli online, aby pomóc Ci stworzyć krótką listę.

2. Porównaj foteliki samochodowe. Bezpieczna jazda dla dziecka

Upewnij się, że przeprowadziłeś badania i porównałeś wiele różnych typów i marek fotelików samochodowych. Może istnieć konkretna funkcja, którą lubisz lub potrzebujesz, lub budżet może być ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Najlepiej wypróbować kilka fotelików samochodowych w samochodzie, jeśli możesz, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie jednego. Daje to możliwość porównania, jak dobrze pasuje, a także łatwości wkładania i wyjmowania z samochodu.

Na początku noworodki będą potrzebowały fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy. Wszystkie niemowlęta zaczynają od fotelika samochodowego skierowanego tyłem do kierunku jazdy, ponieważ podróżowanie do tyłu jest ważnym elementem zapobiegania obrażeniom w wypadku.

3. Sprawdź szczegóły.

Upewnienie się, że kupowany fotelik samochodowy ma odpowiedni rozmiar lub typ dla aktualnego wzrostu i wagi dziecka, jest bardzo ważne. Sprawdź naszą internetową tabelę fotelików samochodowych jako przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiedni rodzaj fotelika samochodowego.

Wszystkie foteliki samochodowe powinny mieć homologację UE – poszukaj etykiety ze znakiem „E” na siedzeniu. Wiele nowoczesnych samochodów ma wbudowane złącza isofix. Isofix został zaprojektowany tak, aby montaż fotelika samochodowego był szybki i łatwy. Warto więc sprawdzić, czy w samochodzie nie ma łączników isofix – mogą być ukryte w szczelinach między wyściółkami foteli samochodowych.

4. Wypróbuj przed zakupem.

Dowiedz się, czy zmieści się w samochodzie, czy w samochodach, w których będzie używany. Możesz sprawdzić informacje producenta fotelika samochodowego oraz informacje o pojeździe, aby upewnić się, że są one kompatybilne.

Niektórzy sprzedawcy mają w swoich sklepach przeszkolony personel, który z przyjemnością pomoże Ci dopasować i przetestować fotelik samochodowy w Twoim samochodzie. Być może trzeba będzie wcześniej zadzwonić do sklepu i umówić się na tę usługę.

5. Zainstaluj i przetestuj.

Nawet jeśli Twoje dziecko jeszcze się nie urodziło, dobrze jest wcześniej poćwiczyć dopasowanie fotelika. Jeśli planujesz wrócić do domu samochodem z miejsca, w którym urodziłaś, pamiętaj, że nie wypisują Cię, chyba że Twój pojazd ma fotelik dziecięcy.

Poćwicz wkładanie fotelika samochodowego, dopasowywanie go i wyjmowanie go przed terminem porodu dziecka. Nie warto martwić się zmaganiem się z nowym fotelikiem samochodowym, gdy noworodek już przybył. Więc upewnij się, że wypróbowałeś to kilka razy wcześniej. W ten sposób będziesz pewny siebie i komfortowy, jak to wszystko działa.