przeprowadzki firm Katowice

Jakimi samochodami poruszają się Europejczycy?

Jakimi samochodami poruszają się Europejczycy?

lis 2, 2019

Obecnie każdy z nas uległ zmotoryzowaniu, dzisiaj już nie wyobrażamy sobie przemieszczania się bez napędu silnikowego. Ulice miast ciągle zapełnione są pojazdami (i niestety spalinami). Choć pojawia się też trend zdrowszego i bardziej eko poruszania się rowerem, hulajnogą czy tramwajem wciąż jest to kropla w morzu. Jednak jakie samochody mają największe „branie” wśród europejczyków? Jakie modele mijamy często na ulicach?

Najpopularniejsze marki i salony samochodowe

W pierwszym kwartale 2019r Grupa Volkswagen pozostała największą korporacją produkującą samochody w Unii Europejskiej (UE) i krajach EFTA. Francuskie grupy PSA i Renault pozostały na drugim i trzecim miejscu, podczas gdy południowo-koreańska grupa Hyundai wyprzedziła Forda. Volkswagen był ponownie najlepiej sprzedającą się marką samochodów w Europie w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku, podczas gdy zarówno Renault, jak i Peugeot wyprzedziły Forda. VW Golf pozostał ulubionym modelem samochodu w Europie.

Liczba rejestracji nowych samochodów osobowych w UE i EFTA spadła o 3, 2% do 4 146 152 samochodów w okresie od stycznia do marca 2019 r.

Volkswagen na czele

Chociaż europejski rynek nowych samochodów zmniejszył się o względnie łagodne 3, 2% w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 r., Niższa sprzedaż była dość równomiernie rozłożona, a wszyscy główni producenci samochodów sprzedawali do tej pory mniej samochodów w Europie w 2019 r. Jedyne grupy produkcyjne o wyższej sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2019 roku to Renault, Volvo, Jaguar Land Rover i Mitsubishi.

Grupa Volkswagen pozostała zdecydowanie największym producentem samochodów w Europie i zyskała udział w rynku pomimo słabszej sprzedaży. Sprzedaż Grupy VW spadła w Europie o 2, 4% do nieco poniżej miliona samochodów, ale udział w rynku wzrósł z 23, 7% do 23, 9%.

Z wyjątkiem Seat, wszystkie inne główne marki Volkswagena odnotowały słabszą sprzedaż w Europie. Marka Volkswagen zyskała udział w rynku pomimo słabszej sprzedaży. Przychody ze sprzedaży Audi były słabsze, ale podobne do bezpośrednich konkurentów BMW i Mercedes-Benz. W pierwszym kwartale 2019 r. Porsche było po Alfa Romeo najgorszą marką samochodów w Europie. Porsche nadal walczyło o nowy certyfikat WLTP. Sprzedaż „VW Others”, w tym Lamborghini, Bentley i Bugatti, wzrosła o jedną czwartą.

Top dziesiątka

Wszystkie 10 najlepiej sprzedających się marek samochodów w Europie w pierwszym kwartale 2019 r. miało gorszą sprzedaż niż w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. Volkswagen był jednym z najlepiej sprzedających się samochodów ze spadkiem sprzedaży tylko o 1, 2%

Zarówno salon samochodowy Renault, jak i Peugeot wyprzedziły Forda, który do tej pory był drugą i trzecią najlepiej sprzedającą się marką samochodów w Europie. Sprzedaż Renault spadła o 5, 3%, podczas gdy Peugeot zyskał udział w rynku ze spadkiem jedynie o 2, 3%.

Ford był najgorzej działającą marką pierwszej dziesiątki samochodów w Europie.
Opel, Mercedes-Benz, BMW i Audi utrzymały swoje względne pozycje w rankingu.
Skoda znalazła się w pierwszej dziesiątce (przeskok z 11 miejsca) z najlepszymi wynikami najlepszych marek. Toyota utrzymała dziesiąte miejsce pomimo słabszej sprzedaży.

VW Golf pozostał ulubionym modelem samochodu w Europie.