przeprowadzki firm Katowice

Pociągiem czy samolotem?

Pociągiem czy samolotem?

lis 22, 2019

Podróż pociągiem od dawna jest popularna w Europie – dla młodych turystów jest uważana prawie za rytuał przejścia. Chociaż pociągi są niedoceniane w Stanach Zjednoczonych, zyskują na popularności również tam. Podróże koleją wyglądają coraz bardziej atrakcyjnie dla podróżnych dbających o budżet. Ponadto malownicza podróż pociągiem może być sama w sobie atrakcją. Potrzebujesz więcej powodów, aby wsiąść do pociągu? Jesteś we właściwym miejscu.

Oszczędność

Pociągi są coraz bardziej opłacalną alternatywą dla samolotów, szczególnie jeśli jedziesz na stosunkowo niewielką odległość lub podróżujesz po ruchliwym korytarzu północno-wschodnim, gdzie pociągi kursują szybko i często.

Podczas gdy niektóre stawki są dość konkurencyjne czasami możesz zobaczyć dramatyczne różnice w taryfach. Jednak zazwyczaj bilety są tańsze niż inną komunikacją, chociażby biletów na busy. Często można znaleźć też korzystne promocje i ulgi.
Operatorzy kolejowi często udzielają rabatów dzieciom, seniorom, studentom, członkom AAA, personelowi wojskowemu i innym kluczowym grupom demograficznym.

Stabilne taryfy

Każdy, kto dręczy się, kiedy kupić bilet, wie, jak tajemnicze i frustrujące mogą być struktury cenowe linii lotniczych. (Nadal czekamy na logiczne wyjaśnienie, dlaczego bilet w jedną stronę często kosztuje o wiele więcej niż podróż w obie strony. Ktoś? Coś?) Taryfy na pociąg są zwykle takie same każdego dnia na dowolnej trasie, niezależnie od tego, czy jest to poniedziałek lub sobota, kwiecień lub sierpień, z dwumiesięcznym wyprzedzeniem lub dwa dni przed wyruszeniem. Chociaż mogą wystąpić pewne podwyżki (szczególnie w godzinach szczytu lub w czasie wakacji) i okazjonalnie wyprzedaże mogą być dostępne, zwykle można liczyć na stabilność cen biletów kolejowych, nawet w ostatniej chwili.

Ach te stosy walizek…

Obecnie prawie wszystkie główne linie lotnicze naliczają podróżnym opłatę za posiadanie bagażu lub dwóch – a kilka pobiera teraz również opłaty za bagaż podręczny. Z pociągami wygląda to zdecydowanie lepiej

Więcej czasu

Wyobraź sobie podróż bez konieczności przybycia na dwie godziny wcześniej, czekania w długiej linii bezpieczeństwa, zdejmowania butów do kontroli lub racjonowania płynów i żeli. Witamy w świecie podróży pociągiem. W większości przypadków możesz przybyć 30 minut przed czasem i przejść prosto na swoją platformę.
Ponadto pociągi są bardziej energooszczędne na milę pasażerską niż samoloty lub samochody, co czyni je jedną z najbardziej ekologicznych opcji transportu (bez marszu lub jazdy rowerem!). Emisje węgla z pociągów są mniej szkodliwe dla środowiska niż z samolotów, ponieważ emisje z pociągów nie są uwalniane bezpośrednio do górnej atmosfery. Jako bonus, względna efektywność energetyczna pociągów oznacza, że ​​przemysł jest mniej podatny na wzrost cen paliw – czyniąc taryfy kolejowe bardziej stabilnymi w niestabilnej gospodarce.