przeprowadzki firm Katowice

Egzamin na prawo jazdy

Egzamin na prawo jazdy

kwi 30, 2018

Prawo jazdy

Prowadzenie samochodu jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem, do którego nie każdy człowiek musi się nadawać. Pójście na kurs jazdy nie jest jednoznaczny z późniejszym posiadaniem prawa jazdy, ponieważ jeśli instruktor uzna, że nie potrafimy prowadzić samochodu, ma prawo nie dopuścić nas do egzaminu na prawo jazdy. Jest to również doskonała okazja, abyśmy sami zdecydowali czy chcemy prowadzić samochody i posiadać prawo jazdy. W trakcie kursu, dowiemy się również, że mechanika nie jest dziedziną, na której musimy się najlepiej znać. Jednak podstawowa znajomość wyposażenia samochodu jest już konieczna. Takie elementy jak światła, chłodnice i poziom płynów są sprawdzane również podczas egzaminu na prawo jazdy, dlatego ich znajomość jest obowiązkowa.

Teoria

Zapoznanie się ze wszystkimi przepisami ruchu drogowego jest wymagane. Gwarantuje to orientację na drodze i dostosowanie się do panującego ruchu drogowego. Bez znajomości znaków drogowych, nikomu nie wolno prowadzić pojazdów poruszających się po drogach publicznych. Na kursie prawa jazdy, poznamy także zasady bezpieczeństwa, które uchronią nas od stwarzania ryzyka dla siebie oraz dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest ich przestrzeganie, aby uniknąć nawet najmniejszych kolizji i związanych z tym wizyt u mechanika samochodowego. Egzamin teoretyczny występuje w formie pytań, na które musimy udzielić poprawnej odpowiedzi.

Praktyka

Każdy kursant ma obowiązek wyjeżdżenia ustalonych godzin praktycznej jazdy. Specjalne samochody przystosowane do nauki jazdy, gwarantują większe bezpieczeństwo. Instruktorzy zajmujący miejsce pasażera, posiadają dodatkowy hamulec i lusterka, z których korzystają w razie konieczności. Pierwsze godziny jazd mogą być dla wielu kursantów bardzo stresujące, lecz wraz z upływem czasu nabierają oni wprawy i pewności za kierownicą. Egzamin praktyczny możliwy jest dopiero po zaliczeniu części teoretycznej. Znajomość przepisów oraz znaków drogowych jest obowiązkowa przed wyruszeniem na jazdę z egzaminatorem. Egzamin praktyczny rozpoczyna się od wylosowania pytań, według których musimy wskazać w samochodzie odpowiednie światła, chłodnice i poziom jej płynu lub inne elementy. Następnie przystępujemy do wykonywania manewrów na placu, takich jak jazda po łuku oraz ruszanie pod górkę. Jeśli przejdziemy ten etap, dopiero wyruszamy na tak zwane miasto, czyli drogi publiczne i egzaminator sprawdza szeroko nasze umiejętności oraz znajomość przepisów w praktyce.