przeprowadzki firm Katowice

Auto z komisu-jak wybrać odpowiednie?

Auto z komisu-jak wybrać odpowiednie?

sie 30, 2019

Komisowe place pełne są aut sprowadzonych z zagranicy. Często ich rzeczywisty przebieg odbiega od tego podanego na ofercie. Zapewnienie o braku kolizyjności już nie wystarcza. Zdarza się też, że są to samochody po powodzi. Jak wybrać odpowiedni pojazd, na którym tylko zyskamy? Wystarczy sprawne oko i dociekliwość.

Zanim kupisz Budżet-wydać więcej, czy zaoszczędzić?

Przed wybraniem się do autokomisu warto zastanowić się nad budżetem, jaki planujemy wydać. Czasem zainwestowanie większej sumy pieniędzy i bycie drugim właścicielem opłaca się, zwłaszcza przy ponownej odsprzedaży. Potencjalnie zmniejsza się także ryzyko awarii, bo wcześniejsza eksploatacja nie była tak duża. Według prowadzonych sondaży motoryzacyjnych, najbardziej okazyjne są auta 2 i 3-letnie. Przede wszystkich są nadal bardzo atrakcyjne dla kupujących, lecz ich salonowa wartość jest już nieco niższa. Z założenia nie powinny mieć też dużej ilości przebytych kilometrów na liczniku, optymalnie w okolicy 40 tysięcy km. Przy takim stanie ryzyko przyszłej awarii nie jest duże. Jedyny minus-im nowsze auto, tym trudniej dostać części zamienne do niego.

Prezentacja

Wygląd auta ma znaczenie. Nie tylko design i zastosowane rozwiązania elektroniczne powinny przykuwać uwagę. Potencjalny nabywca z detektywistycznym zacięciem powinien przyjrzeć się pojazdowi. Nierówny lakieru, rysy i wgniecenia, czy hologramy po nieudanym polerowaniu, to wszystko podlega ocenie i może wpływać na zakup. Warto zajrzeć do każdego schowka oraz zwrócić uwagę na progi. Wiele samochodów przed wystawieniem, przechodzi drobną kosmetykę. W jej trakcie przyklejane zostają listwy, wymienione klamki, czy lusterka. Nierówno wklejone fragmenty, wyraźne odkształcenia, pęknięcia to dość widoczne defekty. Niepokojące mogą być też drobiny piasku i pozostałości liści w tapicerce. Z dużym prawdopodobieństwem takie samochody uległy wcześniejszemu zalaniu przez powódź.

Użytkowanie i eksploatacja

Wielu klientów, podążających za modą, wybiera auto, które do nich nie pasuje. Warto zastanowić się, w jakim celu chcemy je zakupić i w jaki sposób eksploatować. Młodzi ludzie często wybierają auta o sportowym wyglądzie, często niskopodwoziowe, jak niemieckie BMW. Rodziny z dziećmi najczęściej decydują się na czterodrzwiowe, z pojemnym bagażnikiem i z wieloma atestami bezpieczeństwa. Single z dużych miast preferują samochody kompaktowe, dwudrzwiowe, by ułatwić codzienne parkowanie oraz niskoemisyjne.

Kieruj się rozumem

Niezależnie od tego, jakie auto jest tym wymarzonym, warto sto razy rozważyć jego zakup. Kierowanie się emocjami, czy modą, może skutecznie zrujnować budżet klienta. Przed finalizacją nie zaszkodzi dopytać się o każdy detal, by potem nie żałować.