przeprowadzki firm Katowice

Czy warto sprowadzać auta?

Czy warto sprowadzać auta?

cze 11, 2021

Skoro obecnie mamy znaczny wzrost w sektorze motoryzacji to na pewno każdy widzi, że ludzie coraz chętniej decydują się na zrobienie kursu na prawo jazdy, po to, aby następnie kupić samochód. Nie musi to być oczywiście auto prosto z salonu. Nie każdego przecież stać na taki drogi samochód. Bardzo dużą popularnością cieszą się komisy z używanymi samochodami. Tam możemy znaleźć auta różnych marek więc każdy na pewno znalazłby coś dla siebie. Jeśli chodzi o ceny to są różne. Jednak trzeba wspomnieć, że na każdego kieszeń. Inną opcją może być także kupowanie aut z ogłoszeń, które były wystawione na różnych stronach poświęconych sprzedaży różnych przedmiotów. To też jest bardzo popularny i chyba jednak najczęściej ludzie korzystają z tego rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się zobaczyć jakiś samochód z ogłoszenia to warto zabrać ze sobą osobę, która się zna na samochodach i będzie w stanie doradzić nam czy dany samochód jest wart swojej ceny i czy nie ma jakiś ukrytych uszkodzeń. Bo niestety różnie z tym bywa. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić inny sposób na zakup wymarzonego auta. Chodzi tutaj o sprowadzanie samochodów. Czy warto i czy to jest zgodne z prawem, tego będzie można dowiedzieć się w dalszej części.

Po co sprowadzamy auta?

Bardzo często ludzie decydują się na zakup sprowadzanych aut z zagranicy. Z jakich krajów są one najczęściej sprowadzane? Są to Niemcy, Anglia czy nawet Stany Zjednoczone. Czemu akurat te kraje? Państwa te słyną z aut dobrej jakości. No i oczywiście są najbardziej zadbane. Jak możemy to zrobić? Najlepiej skorzystać z usług firm, które zajmują się zwożeniem samochodów z zagranicy. Na rynku takich przedsiębiorstw jest dużo. Zwłaszcza w internecie, gdzie co chwilę można zobaczyć jak ktoś się ogłasza. Warto jednak wybierać sprawdzone Firmy. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani. Gdy już kupimy auto z zagranicy to co musimy zrobić? Na pewno należy ponownie je zarejestrować, z odpowiednimi polskimi tablicami rejestracyjnymi. Dodatkowo musi być nowy dowód rejestracyjny. Ponadto trzeba będzie zapłacić akcyzę, opłatę recyklingową oraz wykonać badania techniczne. Ważne jest to, aby wszystkie dokumenty dotyczące samochodu, które otrzymaliśmy wraz zakupionym samochodem były przetłumaczone. Tłumaczenia można dokonać w miejscach, które są do tego przeznaczone. Głównie robi to przysięgły. Warto poszukać w internecie gdzie znajduje się najbliższy punkt tłumaczeń. Jakie dokumenty trzeba przetłumaczyć?

  • dowodu własności pojazdu – faktury, rachunku lub umowy,
  • dowodu rejestracyjnego,
  • badania technicznego,
  • dokumentów celnych,
  • polisy ubezpieczeniowej (jeśli zachodzi taka potrzeba).

Podsumowując niniejszy artykuł warto kupować auta z zagranicy, ponieważ tam osoby bardziej dbają o samochody. Poza tym ich stać, aby częściej wymieniać na coraz to lepsze modele. Warto też kupować od starszych osób. A jaki model to już zależy od nas. Tak więc według naszego prawa można sprowadzać samochody ale trzeba dopełnić formalności papierowe. Na tablicy rejestracyjnej zagranicy można jeździć krótki okres czasu.