przeprowadzki firm Katowice

Sposoby na parujące szyby w aucie

Sposoby na parujące szyby w aucie

sty 19, 2022

Sposoby na parujące szyby w aucie

Istnieją trzy sposoby zapobiegania parowaniu szyb w samochodzie. Jeśli masz garaż, możesz zaparkować w nim samochód, aby okna nie zaparowały. Inną opcją jest zainstalowanie owiewki okiennej. Zapobiegnie to parowaniu okna podczas parkowania na zewnątrz, ponieważ tworzy przestrzeń powietrzną między oknem a zimnym powietrzem z zewnątrz. Na koniec możesz otworzyć szyberdach, aby wpuścić trochę chłodnego powietrza, które pomoże obniżyć temperaturę wewnątrz samochodu, wyciągając stamtąd całe gorące powietrze.

Zaparowanie szyb jest częstym problemem kierowców, którzy utknęli w korku. To może być frustrujące, gdy próbujesz wydostać się z korka, tylko po to, aby okno całkowicie zaparowało po 10 minutach siedzenia w bezruchu.

Znaleźliśmy, jak już wcześniej wspomnieliśmy, trzy sposoby zapobiegania parowaniu szyb, z których najprostszym jest zamknięcie nawiewów w samochodzie.

Pierwszym sposobem zapobiegania parowaniu szyb w samochodzie jest zastosowanie osuszacza. Trzymaj go w samochodzie i podłącz, gdy uruchomisz samochód. Utrzyma wilgoć z powietrza i zapobiegnie kondensacji pary wodnej na oknach.

Innym sposobem jest zastosowanie powłoki przeciwmgielnej do okien. To rozwiązanie zawiera specjalną powłokę, którą nakłada się na okna, która zapobiega parowaniu okien, blokując dostęp wilgoci.

Istnieją również inne rozwiązania, takie jak użycie ręcznika lub szmatki nasączonej zimną wodą, spryskanie szyby zimną wodą, przetarcie szyby octem lub alkoholem, wyłączenie klimatyzacji lub otwarcie wszystkie dostępne otwory wentylacyjne, aby powietrze mogło łatwiej przepływać.

Bardziej drastycznym środkiem może być użycie suszarki do włosów lub odkurzacza, ale oba wymagają pracy fizycznej, która może nie być tego warta dla niektórych osób.

Szyby w samochodzie mają tendencję do parowania, gdy jest gorąco. Najczęstszymi przyczynami tego są opuszczane szyby i brak wentylacji.

Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, jest utrzymanie stałego przepływu powietrza w samochodzie. Możesz to zrobić, włączając klimatyzator podczas jazdy lub otwierając okna podczas postoju. Jeśli nie możesz otworzyć żadnych okien, zamiast tego włącz wentylator elektryczny.

Jeśli nadal masz problemy z zaparowywaniem szyby, wybierz folię, która w 97% blokuje promienie UV i posiada powłokę zapobiegającą zaparowaniu z wnętrza samochodu.

Parujące szyby w samochodzie to uciążliwość, której trudno zapobiec.

To może być frustrujące, gdy podróżujesz z kimś, a on ciągle obwinia Cię o to, że nie otworzyłeś okna. Oto kilka sposobów na zatrzymanie parowania szyb w samochodzie:

  1. Krótsze podróże: im mniej czasu może trwać zaparowane okno, tym mniej wilgoci się nagromadzi. Więc jeśli masz długą drogę do pracy, spróbuj zapakować kubek podróżny i mieć otwarte jedno z okien.
  2. Trzymanie głowy za oknem: Trzymanie głowy za oknem pozwoli Ci cieszyć się świeżym powietrzem, a także zmniejszy krople wody uderzające w twarz jako dodatkowy bonus!
  3. Zastosować ściągacz wycieraczek szyby przedniej: ściągacz wycieraczek szyby przedniej od