przeprowadzki firm Katowice

“Pozbycie” się auta – nie taka prosta sztuka

“Pozbycie” się auta – nie taka prosta sztuka

paź 4, 2019

Będą chwile w życiu, kiedy trzeba będzie szybko sprzedać swój pojazd, na przykład rozwód, wyprowadzka do innego kraju itp. Sprzedaż samochodu w normalnych okolicznościach jest trudna, ale próba zrobienia tego w pośpiechu może być wręcz stresująca. Przy szybkiej sprzedaży pojazdu możesz zostać zmuszony do zaakceptowania ceny niższej niż cena wywoławcza, a może to potrwać dłużej, niż chcesz. Aby rozpocząć, musisz znaleźć jego uczciwą wartość rynkową. Zadaj sobie pytanie, ile czasu i wysiłku chcesz szczerze poświęcić na jego sprzedaż, w tym na porządki, mechaniczną kontrolę i reklamę. Dostępnych jest kilka opcji w przypadku chęci szybkiej sprzedaży samochodu niezależnie czy to bmw, audi czy fiat..

Sprzedaż dealerowi samochodowemu

Przedstawiciel kupi używany pojazd na odpowiednich warunkach. W tym celu poproś kierowników używanych samochodów o wycenę. Skoncentruj się na przedstawicielstwach handlowych, którzy noszą markę Twojego auta, na przykład Ford lub Chevy. Jeśli są na rynku być może zapłacą ci na miejscu, a także wypełnią formalności.

Sprzedaż po obniżonej cenie

Drugą opcją jest obniżenie ceny poniżej wartości rynkowej i sprzedaż na własną rękę. Najlepszym sposobem na to jest opublikowanie ogłoszenia online na odpowiednich stronach i portalach. Aby rozpocząć, oppisz swój pojazd, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie, i upewnij się, że wyceniłeś go poniżej uczciwej wartości rynkowej.
Negatywy: musisz wyczyścić pojazd, zrobić zdjęcia do reklamy i wymyślić chwytliwy opis. Spotkanie z lokalnymi potencjalnymi nabywcami na jazdę próbną może być czasochłonne i niewygodne. Niektórzy mogą być podejrzliwi, gdy cena jest naprawdę niska, w wyniku czego negocjacje cenowe mogą być długie i żmudne. Będziesz także zobowiązany do załatwienia wszystkich formalności, a jeśli kupujący mieszka daleko, musisz zorganizować bardziej skomplikowaną dostawę.

Sprzedaż prywatna – przyjacielowi/komuś z rodziny

Innym wyborem szybkiej sprzedaży jest zaufany przyjaciel, który może przez pewien czas obserwował Twój samochód. Transakcja powinna przynieść ci zysk zbliżony do prawdziwej wartości rynkowej, ale oczywiście to nie jest pewne. W tym scenariuszu praktycznie nie są potrzebne żadne reklamy, zwłaszcza jeśli znajomy zna już pojazd. Być może nawet nie będziesz musiał zbyt wiele posprzątać, ale powinieneś poprosić mechanika o przejrzenie go z szacunku dla swojego przyjaciela.
Negatywy: jeśli coś pójdzie nie tak podczas negocjacji lub po sprzedaży, twoja przyjaźń może dojść do iskrzenia. Znajomi mogą również próbować skorzystać z tej sytuacji, zwłaszcza gdy wiedzą, że masz kłopoty. W grę może wchodzić trochę targowania się i zawsze wystrzegaj się podejrzanych uzgodnień dotyczących płatności. Do obowiązków związanych z transakcjami będzie należeć również odpowiedzialność, co może być mylące. Przeczytaj więcej o ryzyku i zaletach sprzedaży samochodu znajomemu.