przeprowadzki firm Katowice

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

wrz 26, 2019

W czasach przed telefonami komórkowymi, jeśli Twój samochód zepsuł się na odizolowanej drodze i byłeś daleko od automatu telefonicznego (pamiętasz te?), Może minąć kilka godzin, zanim sytuacja się wyjaśni.

W dzisiejszych czasach życie jest trochę łatwiejsze. Usługi pomocy drogowej zmniejszają stres związany z awarią – i to tylko telefon. Większość australijskich ubezpieczycieli samochodów oferuje pomoc drogową, więc warto się rozejrzeć.

Co obejmuje

Pakiety pomocy drogowej są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i cenach, więc ich zakres może się różnić. Zwykle asystent udziela pomocy w większości następujących sytuacji:

-Wymiana opony

Czasami możesz bezpiecznie zmienić własną oponę i być gotów do drogi. W innych przypadkach przydatna może być profesjonalna pomoc.

-Holowanie

Gdy Twój samochód się zepsuł lub zdarzyło się coś niespodziewanego daleko os mieszkania/domu usługa holowania jest niezwykle przydatna.

-Szybkie uruchamianie akumulatora

Być może nie masz przy sobie kabli połączeniowych lub możesz nie być pewien, jak bezpiecznie z nich korzystać.

I pamiętaj, jeśli masz samochód, który został zbudowany w ciągu ostatnich 5 lat, szybkie uruchomienie może grozić uszkodzeniem całego układu elektrycznego. W tych okolicznościach bardzo pomocne jest, aby technik pomógł przywrócić samochód do pracy.
-Wyczerpuje się paliwo

Niektórzy z nas nie lubią, gdy wskaźnik poziomu paliwa spada poniżej jednej czwartej zbiornika. Inni wolą „żyć na krawędzi” i zostawić go do ostatniej chwili, aby upolować stację benzynową.

Jeśli zabraknie Ci paliwa, pomoc drogowa zwykle obejmuje awaryjną dostawę paliwa, abyś mógł ruszyć dalej.

-Zamknięty z samochodu

Jest to zawstydzające, niewygodne i zdarza się częściej, niż lubimy to przyznać: zamykamy się na własnych samochodach.
Na szczęście pomoc drogowa zazwyczaj obejmuje usługę ślusarską, dzięki czemu możesz wrócić do pojazdu i ruszyć ponownie, jeśli klucze zostaną zgubione, skradzione lub pozostawione w samochodzie.

Czy zawrzeć pomoc drogową w ubezpieczeniu?

Zależy to od tego, ile lat ma Twój pojazd, jak duży jest zasięg dojazdów do pracy i jakiej wygody potrzebujesz. Wiele firm ubezpieczeniowych, klubów samochodowych, wydawców kart kredytowych i producentów oferuje pomoc drogową na wypadek awarii samochodu.

Wiek pojazdu: jeśli masz nowy pojazd w ciągu pierwszych kilku lat modelowych, istnieje szansa, że ​​możesz obejść się bez dodawania znacznej pomocy przydrożnej do ubezpieczenia, ponieważ Twój samochód powinien ładnie działać.

Odległość i dojazdy: Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, gdzie zabiera Cię samochód. Jeśli miejsca te znajdują się w niewielkim promieniu od miejsca zamieszkania nie jest to aż tak konieczne. Jeśli jednak zabierasz się w podróż lub weekendowe wyjazdy w miejsca, których nie znasz, może być łatwiej mieć profesjonalną sieć dyżurującą w celu rozwiązania problemów, które mogą się pojawić.

Wygoda: jeśli cenisz wygodę, uważamy, że odniesiesz korzyść z dodania pewnego rodzaju programu pomocy drogowej do polisy ubezpieczenia auta. Każdy program oszczędza kłopotów ze znalezieniem i skontaktowaniem się z najbliższym serwisem, aby jak najlepiej dopasować się do twoich potrzeb. Jest to dziś niedoceniana usługa w związku z pojawieniem się telefonów komórkowych i komputerów, ale nie będziesz tak skuteczny w lokalizowaniu kogoś, jak dostawcy programów, którzy mają istniejące sieci specjalistów, z którymi współpracują.