przeprowadzki firm Katowice

Pierwszy zakup samochodu

Pierwszy zakup samochodu

kwi 20, 2018

Oszczędności

Planując zakup pierwszego samochodu, powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć nasze możliwości finansowe. Brak wystarczających oszczędności podczas zakupu samochodu, może być sporą przeszkodą. Należy także pamiętać, że samochód to również koszty utrzymania, takie jak tankowanie, wymiana opon, wymiana płynów, regularny przegląd lub nieprzewidziana naprawa samochodu. Dlatego też decydując się na pierwszy samochód, warto w postawić na model, który w pierwszych miesiącach użytkowania nie będzie wymagał zbyt dużych nakładów finansowych od właściciela. Używane samochody są znacznie tańsze przy zakupie, części są powszechnie dostępne, a dodatkowo naprawa samochodu ze starszego rocznika często jest znacznie mniej skomplikowana. Dzięki temu wiele usterek możemy naprawić samodzielnie i nawet nie posiadając kierunkowego wykształcenia, nauczyć się wielu nowych rzeczy na temat mechaniki samochodowej oraz jego dokładnej budowy.

Ogłoszenia

W internecie pojawia się bardzo dużo ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów. Równie często opatrzone są pięknymi zdjęciami sprzedawanego samochodu. Kupując swój pierwszy samochód powinniśmy zachować szczególną uwagę, aby nie wybrać modele z ukrytymi wadami lub posiadającego nietypowe elementy. Każde interesujące nas ogłoszenie powinniśmy dokładnie przeczytać i w razie wątpliwości zadać dodatkowe pytania właścicielowi. Jeśli na tym etapie znajdziemy najodpowiedniejszy dla nas samochód, dobrze jest poprosić bardziej doświadczoną osobę o pomoc. Będzie ona potrafiła lepiej ocenić prawdziwość ogłoszenia i zwrócić uwagę na ważne kwestie. W sytuacji gdy zaplanujemy oglądanie samochodu, również zabierzmy taką osobę ze sobą. Będzie potrafiła lepiej ocenić faktyczny stan samochodu i skonfrontować z informacjami podanymi wcześniej w ogłoszeniu, dzięki czemu może ominąć nas nieprzewidziana naprawa samochodu.

Opłaty

Zakup pierwszego samochodu wiąże się z takimi opłatami jak ubezpieczenie. Młodzi kierowcy ze względu na wiek oraz brak doświadczenia, zobowiązani są do opłacania wysokich stawek ubezpieczenia. Warto więc zastanowić się czy mamy możliwość poprosić jakiegoś członka rodziny o bycie współwłaścicielem samochodu, dzięki czemu uzyskamy pewne zniżki na kwoty ubezpieczenia. Należy pamiętać, że w razie kolizji lub wypadku spowodowanego naszą winą, składki ubezpieczenia mogą się podnieść. Wynika to z oceny zakładów ubezpieczeń takich kierowców, jako stwarzających większe zagrożenie na drogach i ryzyko wystąpienia kolejnego zdarzenia.

Artykuł powstał przy współpracy z autolab.pl/skup-aut-warszawa/