przeprowadzki firm Katowice

Misja: kupić samochód

Misja: kupić samochód

paź 30, 2019

Żyjemy w społeczeństwie, które zostało nazwane społeczeństwem „bogatym w długi”, w którym każdą potrzebę i pragnienie można zaspokoić machnięciem karty lub kwalifikując się do pożyczki. Kredyty to nie zawsze dobre rozwiązanie.. Teraz zadłużenie nie musi być złe, a w niektórych przypadkach może faktycznie pomóc w zbudowaniu solidnej historii kredytowej – ale utrzymanie niskiego stosunku zadłużenia do dochodu jest bardzo ważne.
Chcesz kupić swój pierwszy samochód? Rozważ zakup samochodu gotówką zamiast zaciągania pożyczki. Czemu? Po pierwsze, brak płatności za auto co miesiąc jest ogromny! Dzięki temu możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na inne długi lub, jeszcze lepiej, faktycznie zaoszczędzić pieniądze.

Przeprowadź rozpoznanie

Pierwszym krokiem jest decyzja, jakiego rodzaju pojazd chcesz: rok, marka, model i kolor. Czy będziesz używał tego samochodu do dojazdów do pracy/na zakupy, czy potrzebujesz czegoś z napędem na cztery koła, który zabierze Cię w przygody? Czy przeszkadzają Ci niedoskonałości kosmetyczne? Czy chcesz poświęcić wygląd i styl pojazdu, o ile jest on sprawny? Musisz wiele przemyśleć.

Jak opracować harmonogram oszczędzania

Dobrze, więc zdecydowałeś się na typ pojazdu, który chcesz i masz pojęcie, ile to będzie kosztowało. Teraz czas oszczędzać. Przed opracowaniem planu oszczędnościowego zadaj sobie następujące pytania:

-Kiedy potrzebujesz samochodu i jak się poruszać, dopóki nie zaoszczędzisz wystarczająco dużo, aby go kupić?
-Jeśli masz obecnie pojazd, gdzie i jak go sprzedasz?
-Ile jest wart Twój obecny pojazd?
-Ile wzrośnie twoje ubezpieczenie i rejestracja, jeśli kupujesz nowszy model?

Teraz zacznij opracowywać plan. W przypadku większości osób o skromnym budżecie oszczędzanie na samochód używany niestety prawdopodobnie potrwa od sześciu do kilkunastu miesięcy. Najpierw sprzedaj swój stary samochód, jeźdź na rowerze lub skorzystaj z transportu publicznego, abyś mógł zacząć oszczędzać.

Ryzyko

Istnieje kilka spraw związnych z zakupem używanych i nowych aut. Oczywistym ryzykiem jest to, że sprzedawca nie ujawni w pełni problemów mechanicznych i utkniesz z „cykającą bombą”. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest przeprowadzenie badań i upewnienie się, że sprzedawca zgadza się na dokładne sprawdzenie samochodu przez mechanika przed zakończeniem sprzedaży. Poproś również o formalności związane z używanym pojazdem, w tym raporty z konserwacji, wszelkie prace związane z nadwoziem lub udoskonalenia, a jeśli samochód był wcześniej związany z wypadkiem, zgłoszenie roszczenia ubezpieczeniowego wraz z wszelkimi późniejszymi pracami.