przeprowadzki firm Katowice

Zastrzyk finansowy na zakup auta

Zastrzyk finansowy na zakup auta

lip 13, 2018

Samochody. Są piękne i szybkie. Fabryczne i tuningowane. Tanie i drogie. Cóż. Zakup samochodu to jednak koszty, nawet mimo ich ogromnych zalet. I nawet jeśli nie szukamy nie wiadomo jak fantastycznego auta, tylko takiego, które po prostu dowiezie nas do pracy. Jak pozyskać na nie pieniądze?

Oszczędzamy

Cóż, najprościej jest oszczędzać. Choć, jak to niektórzy mówią, łatwo powiedzieć. Ciągle wydatki, jakieś spawy do załatwienia, zakupy, dodatkowe, nieplanowane koszty. Jak oszczędzać? No cóż, możemy ustalić sobie kwotę, jaką będziemy odkładać w określonej jednostce czasu. Jeśli będziemy konsekwentni, to zawsze coś się uzbiera. Wtedy, kiedy będziemy już dokonywać zakupu nowego auta, pieniądze będą przygotowane, albo zabraknie niewiele.

Grunt to rodzinka

Choć mówią, że z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciu, to jednak nie zawsze jest przecież aż tak źle. Możemy zapytać najbliższych o to, czy nie zgodzą nam się pomóc i pożyczyć choć trochę pieniędzy. Jeśli spróbujemy do tego jeszcze dołożyć przyjaciół i znajomych, to może uzbierać się już znacząca suma. Nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z pożyczaniem pieniędzy, a cel jest zrealizowany.

Potrzebna jest większa pomoc

Niestety, nasze oszczędności czy te od rodziny i znajomych to nie zawsze wystarczająca kwota. Szczególnie jeśli chcemy dokonać zakupu auta, które nie kosztuje mało bo na przykład kilkadziesiąt tysięcy. Wtedy warto zwrócić się o pomoc do banku. Jeśli posiadamy zdolność kredytową, to możemy ubiegać się o kredyt na samochód . Ważne jest aby wskazać już to wybrane auto. Bank udzieli nam pożyczki na określony czas, ale będzie współwłaścicielem samochodu przez cały okres kredytowania. Jest to coś na kształt kredytu hipotecznego, a zabezpieczeniem kredytu jest właśnie kupowany pojazd. Samochód jaki chcemy kupić może być autem dopiero co wyprodukowanym, ale czy tylko? Oczywiście, że nie. Możemy zdecydować się na kredyt z przeznaczeniem na kupno samochodu używanego. To dogodne rozwiązanie dla nas, szczególnie dlatego, że mało kto decyduje się na samochód, który zakupi z salonu.

Koszty kredytu

Oczywiście bank musi zarabiać. Nic nie jest za darmo. Taka jego rola i z takich usług się utrzymuje. Dlatego i tu mamy oprocentowanie kredytu samochodowego . Na szczęście nie jest ono wysokie. Dlatego też kredyt jest korzystny dla nas, bo nie tracimy wiele na opłaty z nim związane.
Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli będziemy chcieli kupić nowy pojazd. To niewątpliwie duże ułatwienie.