przeprowadzki firm Katowice

Sprzedaż samochodu

Sprzedaż samochodu

lip 30, 2018

Samochody. Czasami są z nami nawet przez wiele lat. Jednak w końcu przychodzi moment, kiedy decydujemy się na ich sprzedaż i wymieniamy na nowszy model. Gdzie je sprzedać ? Jak zrobić to najkorzystniej ?

Giełda samochodowa

Możemy wybrać się na giełdę samochodową. Tutaj wystawimy swoje auto i być może ktoś zdecyduje się na jego zakup. Giełdy do tej pory odbywają się w wielu miastach w Polsce. Dlaczego są dobrym rozwiązaniem? Jeśli przychodzi potencjalny klient, to od razu może zobaczyć nasz samochód. Widzi od razu jego stan techniczny i wizualny i dużo łatwiej mu zdecydować, czy kupić nasze auto czy nie. Wiele osób właśnie z tego powodu wybiera się na giełdę, aby móc od razu widzieć wszystko.

Strony internetowe

Internet jest obecnie potężnym narzędziem. Dlatego też jest coraz częściej wykorzystywany przy sprzedaży i zakupie aut. Wystawiamy tu swoje ogłoszenie. Opisujemy stan samochodu i jego parametry techniczne. Możemy opisać co było wymieniane, a co nie. Być może zachęci to potencjalnego nabywcę do kontaktu z nami. Poza tym warto załączyć zdjęcia samochodu. Dzięki temu klient będzie widział, co chcemy sprzedać. No i oczywiście koniecznie podajemy namiary do siebie, zazwyczaj jest to numer telefonu. Dzięki temu, jeśli ktoś chce kupić samochód, a najpierw go zobaczyć, będzie mógł do nas zadzwonić i się umówić.

Skup samochodów

Innym miejscem jest skup aut. Możemy wyszukać najbliższy lub po prostu wybrany przez nas skup. Należy zadzwonić tam i umówić się na oględziny. Wtedy przyjedzie do nas przedstawiciel skupu, który dokona oględzin. Zwróci uwagę przede wszystkim na stan techniczny samochodu. Rozpatrywane jest to zarówno całościowo, ale również oceniany jest stan poszczególnych części w samochodzie. Zostanie dokonana wycena, która będzie również zależna od tego, jaki jest obecnie popyt na takie samochody, jakie my aktualnie posiadamy. Skupy nie chcą tracić na swoich zakupach i zazwyczaj nie decydują się na to, aby zaoferować nam zbyt wygórowaną cenę. Warto jednak negocjować, bo być może uzyskamy trochę więcej pieniędzy. Potem podpisywane są odpowiednie dokumenty, jeśli zgodzimy się na sprzedaż za wyznaczoną cenę.

Jakie samochody są najchętniej kupowane?

Do samochodów bardzo popularnych i często wybieranych należą auta marki Audi . Są to samochody bardzo cenione od dawna. Odznaczają się wysoką jakością i eleganckim wyglądem. Marka ma wielu wielbicieli, dlatego bardzo prężnie się rozwija.
Samochody możemy sprzedawać w wielu miejscach. Co jest najkorzystniejsze? Opinie są różne. A Ty co sądzisz?